Zadzwoń

724 34 00 00

Napisz

biuro.klimatycznemazowsze@gmail.com

close

Serwis i naprawa klimatyzacji

Img

Serwis i naprawa klimatyzacji – Warszawa

Lubisz ciepłe słoneczne dni? My również, jednak przychodzi taki moment w ciągu dnia, gdy potrzebujemy złapać chwilę wytchnienia. Tu za schronienie może nam posłużyć klimatyzowane pomieszczenie. Aby jednak urządzenie chłodnicze spełniało swoje zadanie, musimy o nie dbać i regularnie serwisować.

Nasza firma przeprowadzi kompleksowy serwis Państwa klimatyzacji. Wyspecjalizowani pracownicy wykonują prace serwisowe w Warszawie oraz na terenie całego mazowsza. Serwis klimatyzacji pozwala cieszyć się dłużej efektywną pracą naszego urządzenia. Wypełnij formularz kontaktowy na dole strony, nasz konsultant skontaktuje się i uzgodni dogodny termin na wykonanie serwisu klimatyzacji w Warszawie.

Serwis klimatyzacji – dlaczego jest to konieczne?

Serwis klimatyzacji jest czynnością potrzebną, wręcz niezbędną. Jego zaniedbanie może bowiem okazać się niebezpieczne dla zdrowia użytkowników. Schładzanie powietrza jest związane z intensywnym wykraplaniem wilgoci, której nadmiar może być przyczyną powstawania nieprzyjemnych skutków zdrowotnych. W konsekwencji brak regularnego serwisowania klimatyzatora sprawia, że oddychamy powietrzem złej jakości. Ponadto zanieczyszczenia pozostawione i krążące wewnątrz układu klimatyzacji doprowadzają do tego, że spada wydajność urządzenia chłodniczego i zwiększają się koszy jego eksploatacji. Klimatyzacja pracuje dłużej i głośniej, skraca się też jej żywotność, jednocześnie wydzielając nieprzyjemny zapach po włączeniu.

Najczęstsze awarie klimatyzatorów

Klimatyzacja jest urządzeniem elektrycznym, które niemal bez przerwy pracuje przy najbardziej niesprzyjających warunkach na zewnątrz. Trudno się więc dziwić, że niekiedy może dojść do powstawania usterek. Szczególnie wtedy, gdy nie jest regularnie czyszczona i poddawana przeglądom. Co sprzyja awariom klimatyzatorów?
• Zabrudzony filtr powietrza
• Zbyt mała ilość czynnika chłodniczego w układzie
• Nieszczelność przewodów odpowiedzialnych za odprowadzanie skroplonej pary wodnej
• Nieprawidłowy montaż systemu
• Awaria elementów elektronicznych spowodowanych, np. spadkiem lub skokiem napięcia, zwarciem, przeciążeniem

Jak uniknąć awarii?

Aby klimatyzacja dobrze spełniała swoje zadanie, powinna być odpowiednio zamontowana i regularnie poddawana przeglądom. Choć klimatyzacja jest instalacją praktycznie bezobsługową, trzeba o nią dbać, wyjmując filtry i przemywając je pod bieżącą wodą, a także właściwie się z nią obchodzić. W przeciwnym razie przestanie chłodzić, co może powodować dyskomfort.

Pierwszy etap serwisu

Serwisant w pierwszym etapie wykonuje prace, które pozwolą na ocenę stanu urządzenia oraz potrzebę ewentualnych napraw. Doświadczenie i umiejętności naszych pracowników pozwalają na uniknięcie błędów, które mogą spowodować znaczne zwiększenie kosztów serwisu czy też naprawy klimatyzacji.

Weryfikacja poziomu zabrudzenia filtra powietrza

Nie każdy użytkownik klimatyzacji ma świadomość, że zainstalowany w urządzeniu filtr jest wielokrotnego użytku. Podczas serwisu wykwalifikowany pracownik oceni jego stan i dokona ewentualnego oczyszczenia filtra w celu poprawienia jakości powietrza wydobywającego się z klimatyzacji.

Czyszczenie i prostowanie elementów parownika

Parownik jest elementem jednostki wewnętrznej klimatyzacji, który widoczny jest dla każdej osoby przebywającej wewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia. Na jego częściach – zwanych listkami – często osadzają się zanieczyszczenia. Równie często, podczas użytkowania klimatyzacji, listki ulegają zakrzywieniu, co wpływa na przepływ powietrza w urządzeniu.

Oczyszczanie i prostowanie elementów skraplacza

Element jednostki zewnętrznej klimatyzacji jakim jest skraplacz, również wymaga systematycznego serwisowania. Jest element narażony na dużo więcej zanieczyszczeń w stosunku do parownika. Serwisant klimatyzacji przeprowadza jego czyszczenie oraz dokładnie sprawdza stan techniczny elementów skraplacza, które są narażone na działanie czynników zewnętrznych i mogą zostać uszkodzone. W przypadku wykrycia awarii pracownik prostuje te elementy.

Sprawdzenie pracy wentylatora

W systemie klimatyzacyjnym znajdują się 2 wentylatory – jeden przy skraplaczu, drugi przy parowniku. Podczas serwisu sprawdzana jest ich praca na różnych prędkościach, by wyeliminować możliwe problemy przy ustawianiu klimatyzacji na większą moc.

Oględziny stanu wizualnego urządzenia

Ostatnią częścią pierwszego etapu serwisu klimatyzacji jest ocena stanu wizualnego urządzenia. Klimatyzator z zewnątrz składa się w większości z plastikowych elementów, które mogą ulec wyłamaniu bądź ukruszeniu. Serwisant wymienia ewentualne ubytki, by klimatyzator mógł funkcjonować bez zarzutu zarówno od strony technicznej jak i wizualnej.

Drugi etap serwisu

Po ukończeniu wszystkich czynności z pierwszego etapu, pracownik przechodzi do drugiego etapu. Jest to zestaw czynności, który ma zapewnić bezproblemową eksploatację urządzenia.

Sprawdzenie ciśnienia w urządzeniu. Uzupełnianie czynnika

Odpowiednie ciśnienie w instalacji pozwala na prawidłowy obieg powietrza między jednostką wewnętrzną a jednostką zewnętrzną. Podczas serwisu klimatyzacji ciśnienie jest kontrolowane i jeśli jest to potrzebne, to czynnik zostaje uzupełniony do 10% maksymalnej wymaganej objętości.

Weryfikacja działania instalacji elektrycznej

Ostatnią czynnością podczas serwisu klimatyzacji jest kompleksowe sprawdzenie systemu klimatyzacyjnego. Serwisant sprawdza wiele ustawień klimatyzatora oraz poszczególne elementy instalacji, które zostały naprawione bądź wymienione w trakcie prac serwisowych.

Ile kosztuje serwis i naprawa klimatyzacji?

Cena serwisu czy naprawy klimatyzacji uzależniona jest od kilku czynników. Na ostateczny koszt wpływa m.in. specyfika danej instalacji, rodzaj wykorzystanych preparatów specjalistycznych lub części zamiennych, jak również zakres wykonanych prac. Niezależnie od ceny usługi warto jednak pamiętać, że tylko regularny serwis czy naprawa klimatyzatora może zapewnić jej sprawne i wydajne działanie, a użytkownikom zdrowe, czyste powietrze bez nadmiaru wilgoci.

Jak często serwisować klimatyzację?

Regularny serwis klimatyzacji warto przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku. Ich częstotliwość może się jednak zwiększyć, gdy budynek znajduje się w zanieczyszczonym obszarze miejskim lub przemysłowym.