Kontakt

724 34 00 00

close

Serwis klimatyzacji

Img

Serwis i naprawa klimatyzacji – Warszawa

Nasza firma przeprowadzi kompleksowy serwis Państwa klimatyzacji. Wyspecjalizowani pracownicy wykonują prace serwisowe w Warszawie oraz na terenie całego mazowsza. Serwis klimatyzacji pozwala cieszyć się dłużej efektywną pracą naszego urządzenia. Wypełnij formularz kontaktowy na dole strony, nasz konsultant skontaktuje się i uzgodni dogodny termin na wykonanie serwisu klimatyzacji w Warszawie.

Pierwszy etap serwisu

Serwisant w pierwszym etapie wykonuje prace, które pozwolą na ocenę stanu urządzenia oraz potrzebę ewentualnych napraw. Doświadczenie i umiejętności naszych pracowników pozwalają na uniknięcie błędów, które mogą spowodować znaczne zwiększenie kosztów serwisu czy też naprawy klimatyzacji.

Weryfikacja poziomu zabrudzenia filtra powietrza

Nie każdy użytkownik klimatyzacji ma świadomość, że zainstalowany w urządzeniu filtr jest wielokrotnego użytku. Podczas serwisu wykwalifikowany pracownik oceni jego stan i dokona ewentualnego oczyszczenia filtra w celu poprawienia jakości powietrza wydobywającego się z klimatyzacji.

Czyszczenie i prostowanie elementów parownika

Parownik jest elementem jednostki wewnętrznej klimatyzacji, który widoczny jest dla każdej osoby przebywającej wewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia. Na jego częściach – zwanych listkami – często osadzają się zanieczyszczenia. Równie często, podczas użytkowania klimatyzacji, listki ulegają zakrzywieniu, co wpływa na przepływ powietrza w urządzeniu.

Oczyszczanie i prostowanie elementów skraplacza

Element jednostki zewnętrznej klimatyzacji jakim jest skraplacz, również wymaga systematycznego serwisowania. Jest element narażony na dużo więcej zanieczyszczeń w stosunku do parownika. Serwisant klimatyzacji przeprowadza jego czyszczenie oraz dokładnie sprawdza stan techniczny elementów skraplacza, które są narażone na działanie czynników zewnętrznych i mogą zostać uszkodzone. W przypadku wykrycia awarii pracownik prostuje te elementy.

Sprawdzenie pracy wentylatora

W systemie klimatyzacyjnym znajdują się 2 wentylatory – jeden przy skraplaczu, drugi przy parowniku. Podczas serwisu sprawdzana jest ich praca na różnych prędkościach, by wyeliminować możliwe problemy przy ustawianiu klimatyzacji na większą moc.

Oględziny stanu wizualnego urządzenia

Ostatnią częścią pierwszego etapu serwisu klimatyzacji jest ocena stanu wizualnego urządzenia. Klimatyzator z zewnątrz składa się w większości z plastikowych elementów, które mogą ulec wyłamaniu bądź ukruszeniu. Serwisant wymienia ewentualne ubytki, by klimatyzator mógł funkcjonować bez zarzutu zarówno od strony technicznej jak i wizualnej.

Drugi etap serwisu

Po ukończeniu wszystkich czynności z pierwszego etapu, pracownik przechodzi do drugiego etapu. Jest to zestaw czynności, który ma zapewnić bezproblemową eksploatację urządzenia.

Sprawdzenie ciśnienia w urządzeniu. Uzupełnianie czynnika

Odpowiednie ciśnienie w instalacji pozwala na prawidłowy obieg powietrza między jednostką wewnętrzną a jednostką zewnętrzną. Podczas serwisu klimatyzacji ciśnienie jest kontrolowane i jeśli jest to potrzebne, to czynnik zostaje uzupełniony do 10% maksymalnej wymaganej objętości.

Weryfikacja działania instalacji elektrycznej

Ostatnią czynnością podczas serwisu klimatyzacji jest kompleksowe sprawdzenie systemu klimatyzacyjnego. Serwisant sprawdza wiele ustawień klimatyzatora oraz poszczególne elementy instalacji, które zostały naprawione bądź wymienione w trakcie prac serwisowych.

Interwały serwisu klimatyzacji

Zaleca się serwisowanie klimatyzacji 2 razy w roku: przed sezonem wysokiego użytkowania jakim jest lato oraz po nim. Jest to optymalny interwał, pozwalający na wykrycie usterek i przedłużenie eksploatacji urządzenia. Jeśli od ostatniego serwisu minął już jakiś czas, to wypełnij poniższy formularz kontaktowy, a nasz konsultant odezwie się w celu umówienia dogodnego terminu przeprowadzenia serwisu klimatyzacji w Warszawie, a także na terenie całego Mazowsza!