Warning: The magic method OCDI\OneClickDemoImport::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/bladatwarz6/domains/klimatycznemazowsze.pl/public_html/wp-content/plugins/heacool-demo-installer/inc/OneClickDemoImport.php on line 128 Najczęściej zadawane pytania – Klimatyczne Mazowsze
Zadzwoń

724 34 00 00

Napisz

biuro.klimatycznemazowsze@gmail.com

close

Poziom komfortu i usług
na które zasługujesz!

Często zadawane pytania

Oto najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie widzisz poniżej odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

  • Ogólne pytania
  • Rodzaje klimatyzacji

Dlaczego warto zamontować klimatyzację?

Klimatyzacja to nie tylko chłód w upalne dni. To także lepsza jakość powietrza dla alergików czy dodatkowe źródło ciepła zimą. Dodatkowo dzisiejsze klimatyzatory to nie bryły z lat 90., które szpeciły pomieszczenia, a bardzo często nowoczesny design, który dopasujesz do swojego wnętrza.

Ile czasu trwa montaż klimatyzacji?

Czas trwania montażu uzależniony jest od kilku czynników, takich jak rodzaj klimatyzatora, wysokość montażu agregatu czy odległość pomiędzy jednostką wewnętrzną a zewnętrzną klimatyzacji. W większości przypadków instalacja urządzenia klimatyzacyjnego nie powinna zająć dłużej niż 2-3 dni robocze.

W jakich miastach można zamówić klimatyzację?

Nasze usługi świadczymy na terenie Grodziska Mazowieckiego, ale także okolicznych miejscowościach, takich jak Pruszków, Piastów, Janki, Tarczyn, Brwinów, Żyrardów, Błonie, Ożarów Mazowiecki, Teresin, Leszno, Warszawa, Ząbki, Marki, Zielonka, Piaseczno.

Jak zamówić klimatyzację online?

W obecnych czasach większość spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Nie inaczej jest z usługami montażu czy serwisu klimatyzacji. Korzystając z naszej strony internetowej, możesz łatwo i szybko zamówić klimatyzację wraz z montażem lub skorzystać z usługi przeglądu serwisowego. Wystarczy tylko, że wypełnisz krótki formularz kontaktowy.

Jakie warunki trzeba spełnić aby nie stracić gwarancji?

Zgodnie z polityką gwarancyjną producentów urządzeń klimatyzacyjnych warunkiem utrzymania gwarancji jest montaż urządzenia przez Autoryzowanego Instalatora marki i wykonywanie regularnych przeglądów klimatyzacji (co najmniej raz na 6 miesięcy)

Czy muszę zarejestrować swój klimatyzator?

W myśl ustawy z 15 maja 2015 roku o substancjach zubożających warstwę ozonową właściciel klimatyzacji zawierającej ponad 3 kg czynnika chłodzącego w układzie ma obowiązek zgłosić urządzenie klimatyzacyjne do Centralnego Rejestru Operatorów (CRO).

Czy na montaż klimatyzacji potrzebne jest pozwolenie?

Jako że montaż jednostki zewnętrznej wymaga ingerencji w budynek, niezbędne będzie uzyskanie zgody na zamontowanie klimatyzacji od zarządcy budynku i/lub wspólnoty mieszkaniowej.

Jak muszę przygotować się do montażu klimatyzacji?

Montaż urządzenia w domu czy firmie często okazuje się równie trudny co organizacja remontu czy zmian aranżacji wnętrz. Dlatego bardzo ważnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie, czyli przeprowadzenie analizy możliwości instalacyjnych, wybór właściwego urządzenia klimatyzacyjnego czy zaplanowanie instalacji klimatyzatora.

Jak obliczyć jaką moc klimatyzatora potrzebuję?

W celu doboru mocy klimatyzacji do pomieszczeniu o standardowej wysokości 2,5 m możesz skorzystać z następującej metody: powierzchnia pomieszczenia[m2] x 100 = moc chłodnicza [W]

Dlaczego warto serwisować klimatyzację?

Serwis klimatyzacji zapewnia o wiele dłuższe działanie sprzętu, a co za tym idzie mniejsze koszty ewentualnych napraw czy wymian.

Czy mogę samodzielnie serwisować/czyścić/naprawiać klimatyzator?

Do wykonania serwisu czy naprawy urządzeń potrzebne są uprawnienia FGAZ, autoryzacja producenta klimatyzacji oraz odpowiednia wiedza i doświadczenie. Jakiekolwiek działania serwisowe i naprawcze we własnym zakresie mogą spowodować utratę gwarancji. Właściciel urządzenia może jednak co jakiś czas go czyścić, wyjmując filtry i przemywając je pod bieżącą wodą.

Ile trwa serwis klimatyzacji?

Jako że kompleksowy serwis klimatyzacji obejmuje szereg czynności, przekłada się to również na czas wykonania usługi. W większości przypadków serwis urządzenia klimatyzującego trwa około godziny, jednak czas ten może się różnić w zależności od jego przebiegu.

O co warto zapytać serwis klimatyzacji?

Przed skorzystaniem z serwisu klimatyzacji, warto zapytać o dostępność części zamiennych, przybliżony koszt oraz termin realizacji usługi.

Dlaczego warto regularnie dokonywać przeglądów klimatyzacji?

Jest to usługa przeprowadzana w mniejszym zakresie niż serwis, ale pozwalająca na oczyszczenie urządzenia i przygotowanie do dalszej eksploatacji.

Czy brak regularnych przeglądów może zwiększyć koszty klimatyzacji?

Nie, pod warunkiem, że będziemy odpowiednio o nią dbać. Dlaczego jest to tak istotne? By klimatyzator zapewniał nam czyste powietrze przez cały rok, sam musi być w nienagannym stanie. Zanieczyszczony i zatkany filtr w dużej mierze wpływa na efektywność i wydajność działania urządzenia. W konsekwencji wydłuża się praca podstawowych elementów, takich jak wentylatory i sprężarka, a klimatyzator pochłania więcej energii. Z tego względu zalecane jest jego regularne czyszczenie.

Klimatyzacja typu monoblock

Rozwiązanie typu monoblock charakteryzuje brak jednostki zewnętrznej. Polecane są w przypadku, gdy nie mogą bądź nie chcą Państwo montować agregatu na elewacji budynku. Wyróżniamy jednostki pionowe oraz poziome, które można montować zarówno przy podłodze jak i pod sufitem. Klimatyzatory typu monoblock nie tracą funkcjonalności ze względu na brak jednostki zewnętrznej. Są tak samo ciche oraz posiadają możliwość zarówno chłodzenia jak i grzania. Zwykle rozwiązania monoblock wymagają więcej miejsca w wewnątrz pomieszczenia oraz wykonania 2 otworów w przegrodzie zewnętrznej budynku (m.in. ściana zewnętrzna czy stolarka okienna).

Klimatyzacja typu split

Najpopularniejszy rodzaj klimatyzacji montowany w Warszawie i w całej Polsce. Opiera się na 2 jednostkach - wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna to skraplacz, a jednostka zewnętrzna to parownik. Oba elementy zespolone są za pomocą izolowanych rurek, w których krąży czynnik chłodniczy. Montaż jednostki zewnętrznej klimatyzacji powinien być przemyślany. Zgodnie ze wskazaniami producenta należy zachować określoną odległość od przeszkód. Do montażu jednostki zewnętrznej najlepiej wybrać miejsce, które jest jak najmniej nasłonecznione. Jeśli montujemy klimatyzację do mieszkania, warto wybrać miejsce najbardziej oddalone od okien sąsiadów, gdyż jednostka zewnętrzna podczas pracy generuje hałas. Drugi element klimatyzacji typu split - jednostkę wewnętrzną - montujemy zgodnie z zaleceniami producenta i z zachowaniem odpowiednich odległości m.in. od sufitu. W klimatyzatorach typu split do jednej jednostki zewnętrznej podłączyć można jedną jednostkę wewnętrzną.

Klimatyzacja typu multisplit

Rozwiązanie identyczne w budowie i montażu co klimatyzator typu split. Jedyna różnica to możliwość podłączenia wielu jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Klimatyzacja typu multisplit najczęściej montowana jest w obiektach wielopomieszczeniowych takich jak biurowce czy domach jednorodzinnych o dużej powierzchni. Istnieje oczywiście możliwość montażu klimatyzacji multisplit w mieszkaniu.

Masz więcej pytań?

Jeśli masz pytanie dotyczące naszych usług, po prostu zapytaj naszych ekspertów. Jesteśmy tutaj, aby pomóc!

    @ 2022 Klimatyczne Mazowsze | Developed by adve.com.pl