Kontakt

724 34 00 00

close

Poziom komfortu i usług
na które zasługujesz!

Wiesz już, czego potrzebujesz?

Wiesz już, czego potrzebujesz?

Skontaktuj się teraz!

Często zadawane pytania

Oto najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie widzisz poniżej odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

  • Ogólne pytania
  • Rodzaje klimatyzacji

Dlaczego warto zamontować klimatyzację?

Klimatyzacja to nie tylko chłód w upalne dni. To także lepsza jakość powietrza dla alergików czy dodatkowe źródło ciepła zimą. Dodatkowo dzisiejsze klimatyzatory to nie bryły z lat 90., które szpeciły pomieszczenia, a bardzo często nowoczesny design, który dopasujesz do swojego wnętrza.

Dlaczego warto serwisować klimatyzację?

Serwis klimatyzacji zapewnia o wiele dłuższe działanie sprzętu, a co za tym idzie mniejsze koszty ewentualnych napraw czy wymian.

Dlaczego warto regularnie dokonywać przeglądów klimatyzacji?

Jest to usługa przeprowadzana w mniejszym zakresie niż serwis, ale pozwalająca na oczyszczenie urządzenia i przygotowanie do dalszej eksploatacji.

Klimatyzacja typu monoblock

Rozwiązanie typu monoblock charakteryzuje brak jednostki zewnętrznej. Polecane są w przypadku, gdy nie mogą bądź nie chcą Państwo montować agregatu na elewacji budynku. Wyróżniamy jednostki pionowe oraz poziome, które można montować zarówno przy podłodze jak i pod sufitem. Klimatyzatory typu monoblock nie tracą funkcjonalności ze względu na brak jednostki zewnętrznej. Są tak samo ciche oraz posiadają możliwość zarówno chłodzenia jak i grzania. Zwykle rozwiązania monoblock wymagają więcej miejsca w wewnątrz pomieszczenia oraz wykonania 2 otworów w przegrodzie zewnętrznej budynku (m.in. ściana zewnętrzna czy stolarka okienna).

Klimatyzacja typu split

Najpopularniejszy rodzaj klimatyzacji montowany w Warszawie i w całej Polsce. Opiera się na 2 jednostkach - wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna to skraplacz, a jednostka zewnętrzna to parownik. Oba elementy zespolone są za pomocą izolowanych rurek, w których krąży czynnik chłodniczy. Montaż jednostki zewnętrznej klimatyzacji powinien być przemyślany. Zgodnie ze wskazaniami producenta należy zachować określoną odległość od przeszkód. Do montażu jednostki zewnętrznej najlepiej wybrać miejsce, które jest jak najmniej nasłonecznione. Jeśli montujemy klimatyzację do mieszkania, warto wybrać miejsce najbardziej oddalone od okien sąsiadów, gdyż jednostka zewnętrzna podczas pracy generuje hałas. Drugi element klimatyzacji typu split - jednostkę wewnętrzną - montujemy zgodnie z zaleceniami producenta i z zachowaniem odpowiednich odległości m.in. od sufitu. W klimatyzatorach typu split do jednej jednostki zewnętrznej podłączyć można jedną jednostkę wewnętrzną.

Klimatyzacja typu multisplit

Rozwiązanie identyczne w budowie i montażu co klimatyzator typu split. Jedyna różnica to możliwość podłączenia wielu jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Klimatyzacja typu multisplit najczęściej montowana jest w obiektach wielopomieszczeniowych takich jak biurowce czy domach jednorodzinnych o dużej powierzchni. Istnieje oczywiście możliwość montażu klimatyzacji multisplit w mieszkaniu.

Masz więcej pytań?

Jeśli masz pytanie dotyczące naszych usług, po prostu zapytaj naszych ekspertów. Jesteśmy tutaj, aby pomóc!