Kontakt

724 34 00 00

close

Montaż klimatyzacji

Img

Montaż klimatyzacji – Warszawa

Montaż klimatyzacji warto powierzyć specjaliście. Jest to gwarancja długiej i bezawaryjnej eksploatacji. Nasza firma świadczy usługi na terenie Warszawy oraz całego mazowsza. Profesjonalizm naszych pracowników jest gwarancją Państwa zadowolenia.

Rodzaje klimatyzacji

Każdy rodzaj klimatyzatora ma swoje wady i zalety, które należy dopasować do potrzeb klienta. Systemy klimatyzacyjne dzielimy na:

  • rozwiązania monoblock
  • rozwiązania split
  • rozwiązania multisplit

 

Klimatyzacja typu monoblock

Rozwiązanie typu monoblock charakteryzuje brak jednostki zewnętrznej. Polecane są w przypadku, gdy nie mogą bądź nie chcą Państwo montować agregatu na elewacji budynku. Wyróżniamy jednostki pionowe oraz poziome, które można montować zarówno przy podłodze jak i pod sufitem. Klimatyzatory typu monoblock nie tracą funkcjonalności ze względu na brak jednostki zewnętrznej. Są tak samo ciche oraz posiadają możliwość zarówno chłodzenia jak i grzania. Zwykle rozwiązania monoblock wymagają więcej miejsca w wewnątrz pomieszczenia oraz wykonania 2 otworów w przegrodzie zewnętrznej budynku (m.in. ściana zewnętrzna czy stolarka okienna).

Klimatyzacja typu split

Najpopularniejszy rodzaj klimatyzacji montowany w Warszawie i w całej Polsce. Opiera się na 2 jednostkach – wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna to skraplacz, a jednostka zewnętrzna to parownik. Oba elementy zespolone są za pomocą izolowanych rurek, w których krąży czynnik chłodniczy. Montaż jednostki zewnętrznej klimatyzacji powinien być przemyślany. Zgodnie ze wskazaniami producenta należy zachować określoną odległość od przeszkód. Do montażu jednostki zewnętrznej najlepiej wybrać miejsce, które jest jak najmniej nasłonecznione. Jeśli montujemy klimatyzację do mieszkania, warto wybrać miejsce najbardziej oddalone od okien sąsiadów, gdyż jednostka zewnętrzna podczas pracy generuje hałas. Drugi element klimatyzacji typu split – jednostkę wewnętrzną – montujemy zgodnie z zaleceniami producenta i z zachowaniem odpowiednich odległości m.in. od sufitu. W klimatyzatorach typu split do jednej jednostki zewnętrznej podłączyć można jedną jednostkę wewnętrzną.

Klimatyzacja typu multisplit

Rozwiązanie identyczne w budowie i montażu co klimatyzator typu split. Jedyna różnica to możliwość podłączenia wielu jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Klimatyzacja typu multisplit najczęściej montowana jest w obiektach wielopomieszczeniowych takich jak biurowce czy domach jednorodzinnych o dużej powierzchni. Istnieje oczywiście możliwość montażu klimatyzacji multisplit w mieszkaniu.

Klimatyzacja do domu lub mieszkania

Przed montażem klimatyzacji powinni Państwo odpowiedzieć sobie na 2 najważniejsze pytania:

  1. Czy można zamontować jednostkę zewnętrzną na elewacji budynku?
  2. Czy w pobliżu miejsca zamontowania jednostki zewnętrznej znajdują się okna sąsiadów?

Po odpowiedzi na powyższe pytania skontaktujcie się z naszymi doradcami poprzez formularz na dole strony. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie zadane im pytania i przygotują ofertę dopasowaną do Państwa wymagań.