Warning: The magic method OCDI\OneClickDemoImport::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/bladatwarz6/domains/klimatycznemazowsze.pl/public_html/wp-content/plugins/heacool-demo-installer/inc/OneClickDemoImport.php on line 128 Przegląd klimatyzacji – Klimatyczne Mazowsze
Zadzwoń

724 34 00 00

Napisz

biuro.klimatycznemazowsze@gmail.com

close

Przegląd klimatyzacji

Img

Przegląd klimatyzacji

Profesjonalny przegląd klimatyzacji to usługa, która powinna być wybrana w momencie zauważenia jakichkolwiek problemów z działaniem Państwa klimatyzacji. Jest to mniej rozbudowana wersja serwisu klimatyzacji, która nie posiada z góry oznaczonych interwałów przeprowadzania przeglądu. Podczas przeglądu nie dokonuje się naprawy bądź wymiany uszkodzonych elementów, a jedynie zostaje sporządzony protokół z określonymi uszkodzeniami oraz wskazanymi niezwłocznymi naprawami klimatyzacji.

Dla kogo jest przewidziana oferta przeglądu klimatyzacji?

Przegląd klimatyzacji prowadzimy w Warszawie oraz w całym województwie mazowieckim. Jest to usługa przewidziana dla każdego, kto zauważy problemy z działaniem systemu klimatyzacyjnego takie jak brak odpowiedniej temperatury zgodnej z ustawieniami urządzenia sterującego czy też nieprzyjemny zapach wydobywający się z klimatyzacji. Jeśli któryś z powyższych problemów wystąpił w Państwa instalacji, wystarczy wypełnić formularz w celu zgłoszenia chęci zamówienia przeglądu, a nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu omówienia szczegółów.

Jak często robić przegląd klimatyzacji?

Okresowy przegląd klimatyzacji warto przeprowadzać dwa razy w roku, najlepiej wiosną i jesienią. Wykonywanie regularnych kontroli urządzenia chłodniczego pozwala nie tyko utrzymać go w dobrej kondycji, ale też zmniejsza ryzyko kosztownej awarii. W przeciwnym razie może to doprowadzić do zgromadzenia pyłków i kurzu w filtrze, co oprócz pogorszenia jakości powietrza, przyczynia się również do wydłużenia pracy klimatyzatora i niepotrzebnie wysokich kosztów energii elektrycznej.

Etapy przeglądu klimatyzacji

Każdego przeglądu dokonuje wykwalifikowany pracownik. Jest to gwarancja dobrze wykonanej pracy i szybkiego rozwiązania Państwa problemów.

Sprawdzenie zabrudzenia filtra powietrza

Pierwszą czynnością podczas przeglądu klimatyzacji jest kontrola filtra powietrza. Jest on elementem wielokrotnego użytku, którego zabrudzenie bardzo często wpływa na efektywność pracy klimatyzatora. Filtr powietrza odpowiada za oczyszczanie powietrza, które zostaje rozprowadzane po Państwa wnętrzu. Usuwa związki chemiczne, pyłki, kurz, a nawet bakterie. Jednocześnie niesprawny filtr powietrza może pozwalać na osadzanie się kurzu na lamelkach oraz obniża sprawność całej instalacji. Do specjalisty przeprowadzającego przegląd należy ocena czy filtr można wyczyścić czy będzie konieczna jego wymiana.

Czyszczenie parownika

Usuwanie zabrudzeń z parownika skupia się przede wszystkim na użyciu środka czyszczącego i odgrzybiającego. Jest to procedura bardzo skuteczna, która pozwala na wyeliminowanie drobnoustrojów z systemu klimatyzacyjnego, co jest bardzo korzystne dla Państwa zdrowia i dalszej eksploatacji instalacji.

Czyszczenie skraplacza i weryfikacja pracy wentylatora

Wyczyszczenie skraplacza, to przede wszystkim skupienie się na jego lamelach. Zbyt wiele zanieczyszczeń na tym elemencie może skutkować znaczną redukcją przepływu powietrza w instalacji, a nawet kompletnym jej zablokowaniu. Po usunięciu zabrudzeń sprawdzana jest praca wentylatora.

Inspekcja wizualna urządzenia

Sprawdzenie stanu wizualnego instalacji klimatyzatora – zarówno jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej – służy ocenie ewentualnych uszkodzeń elementów systemu klimatyzacyjnego.

Kontrola urządzenia klimatyzacyjnego

Na tę fazę kontroli składa się sprawdzenie ciśnienia gazu w instalacji, inspekcja napięcia oraz weryfikacja sposobu odprowadzania skroplin.

Od czego zależy cena przeglądu klimatyzacji?

W przypadku usługi przeglądu klimatyzacji ostateczna cena uzależniona jest od takich zmiennych jak specyfika danego urządzenia, zakres wykonanych prac czy wykorzystanie preparatów specjalistycznych. W domach lub mieszkaniach szacunkowy koszt konserwacji i czyszczenia klimatyzacji wraz z zakupem nowych filtrów przeważnie waha się w granicach 200-300 zł.

Dlaczego warto robić przegląd klimatyzacji?

Choć klimatyzacja jest instalacją praktycznie bezobsługową, wymaga od użytkowników przeprowadzania okresowych przeglądów. Czyszczenie urządzenia chłodniczego zapobiega rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Wykorzystane w nim filtry przyciągają kurz, grzyby, zarodniki, a także inne szkodliwe patogeny. Brak odpowiedniej konserwacji i czyszczenia klimatyzacji doprowadza do gromadzenia się w różnych jej częściach zanieczyszczeń, które sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów. W konsekwencji urządzenie jest zmuszone pracować znacznie dłużej i ciężej, aby osiągnąć pożądaną temperaturę, a także pochłania więcej energii i powoduje złą jakość powietrza w pomieszczeniach domowych czy biurowych.

Przegląd klimatyzacji Warszawa – cena

W celu dokładnej wyceny przeglądu klimatyzacji wypełnij formularz kontaktowy, a nasz doradca skontaktuje się w celu przedstawienia dedykowanej oferty oraz najbliższych terminów wykonania usługi.