Kontakt

724 34 00 00

close

Przegląd klimatyzacji

Img

Przegląd klimatyzacji – Warszawa

Profesjonalny przegląd klimatyzacji to usługa, która powinna być wybrana w momencie zauważenia jakichkolwiek problemów z działaniem Państwa klimatyzacji. Jest to mniej rozbudowana wersja serwisu klimatyzacji, która nie posiada z góry oznaczonych interwałów przeprowadzania przeglądu. Podczas przeglądu nie dokonuje się naprawy bądź wymiany uszkodzonych elementów, a jedynie zostaje sporządzony protokół z określonymi uszkodzeniami oraz wskazanymi niezwłocznymi naprawami klimatyzacji.

Dla kogo jest przewidziana oferta przeglądu klimatyzacji?

Przegląd klimatyzacji prowadzimy w Warszawie oraz w całym województwie mazowieckim. Jest to usługa przewidziana dla każdego, kto zauważy problemy z działaniem systemu klimatyzacyjnego takie jak brak odpowiedniej temperatury zgodnej z ustawieniami urządzenia sterującego czy też nieprzyjemny zapach wydobywający się z klimatyzacji. Jeśli któryś z powyższych problemów wystąpił w Państwa instalacji, wystarczy wypełnić formularz w celu zgłoszenia chęci zamówienia przeglądu, a nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu omówienia szczegółów.

Etapy przeglądu klimatyzacji

Każdego przeglądu dokonuje wykwalifikowany pracownik. Jest to gwarancja dobrze wykonanej pracy i szybkiego rozwiązania Państwa problemów.

Sprawdzenie zabrudzenia filtra powietrza

Pierwszą czynnością podczas przeglądu klimatyzacji jest kontrola filtra powietrza. Jest on elementem wielokrotnego użytku, którego zabrudzenie bardzo często wpływa na efektywność pracy klimatyzatora. Filtr powietrza odpowiada za oczyszczanie powietrza, które zostaje rozprowadzane po Państwa wnętrzu. Usuwa związki chemiczne, pyłki, kurz, a nawet bakterie. Jednocześnie niesprawny filtr powietrza może pozwalać na osadzanie się kurzu na lamelkach oraz obniża sprawność całej instalacji. Do specjalisty przeprowadzającego przegląd należy ocena czy filtr można wyczyścić czy będzie konieczna jego wymiana.

Czyszczenie parownika

Usuwanie zabrudzeń z parownika skupia się przede wszystkim na użyciu środka czyszczącego i odgrzybiającego. Jest to procedura bardzo skuteczna, która pozwala na wyeliminowanie drobnoustrojów z systemu klimatyzacyjnego, co jest bardzo korzystne dla Państwa zdrowia i dalszej eksploatacji instalacji.

Czyszczenie skraplacza i weryfikacja pracy wentylatora

Wyczyszczenie skraplacza, to przede wszystkim skupienie się na jego lamelach. Zbyt wiele zanieczyszczeń na tym elemencie może skutkować znaczną redukcją przepływu powietrza w instalacji, a nawet kompletnym jej zablokowaniu. Po usunięciu zabrudzeń sprawdzana jest praca wentylatora.

Inspekcja wizualna urządzenia

Sprawdzenie stanu wizualnego instalacji klimatyzatora – zarówno jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej – służy ocenie ewentualnych uszkodzeń elementów systemu klimatyzacyjnego.

Kontrola urządzenia klimatyzacyjnego

Na tę fazę kontroli składa się sprawdzenie ciśnienia gazu w instalacji, inspekcja napięcia oraz weryfikacja sposobu odprowadzania skroplin.

Przegląd klimatyzacji Warszawa – cena

W celu dokładnej wyceny przeglądu klimatyzacji wypełnij formularz kontaktowy, a nasz doradca skontaktuje się w celu przedstawienia dedykowanej oferty oraz najbliższych terminów wykonania usługi.